• All

elevit® Pronatal - komplekspreparaat rasedust planeerivatele, rasedatele ja imetavatele naistele
(vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn)

elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) on vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat, mis on spetsiaalselt mõeldud katma rasedust planeerivate, rasedate ja imetavate naiste suurenenud toitainete vajadust, kui nende sisaldus toidus on ebapiisav.

Üks tablett ööpäevas, koos klaasitäie veega, eelistatavalt söögi ajal
Saadaval vaid apteegist

Pere loomise või suurendamise otsus on iga paari jaoks põneva ja pöördelise teekonna algus. Ettevalmistuste tegemine on selle juures väga oluline.

elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) on vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat, mis on spetsiaalselt mõeldud katma rasedust planeerivate, rasedate ja imetavate naiste suurenenud toitainete vajadust, kui nende sisaldus toidus on ebapiisav.

Tugi lapse planeerimisel

Esimesed 6 - 8 rasedusnädalat on lapse ja tema elutähtsate organite arengus kriitilise tähtsusega. Enamik naisi ei ole sellel ajal oma rasedusest veel teadlikud.

Juhul kui naise organismi toitainetevarud on ebapiisavad, siis võtab organismil lapse arenguks vajalike toitainete piisava varu saavutamine aega ning ainult toidust ei pruugi suurenenud toitainete vajaduse katmiseks piisata. Seetõttu soovitatakse alustada elevit® Pronatali (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) kasutamist juba raseduse planeerimise ajal, vähemalt kuu enne rasestumist. See vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat aitab kehal varuda toitaineid, mida kõhubeebi arenguks vajab alates viljastumise hetkest.

Tugi raseduse ajal

Raseduse ajal tõuseb toitainete soovituslik päevane annus kuni 150%. Kui toit on ühekülgne ning organismi enda varud ebapiisavad, siis on keeruline toiduga saada piisavas koguses toitaineid.

elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) on spetsiaalselt rasedust planeerivatele, rasedatele ning imetavatele naistele mõeldud vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat. Selle kasutamine aitab kehal varuda vajalikke toitaineid, kui nende sisaldus toidus on ebapiisav. Nii tagatakse, et ema kui kõhubeebi oluliste toitainete vajadus oleks kaetud kogu raseduse vältel.

Tugi imetamise ajal

Imetamise ajal on vaja rohkem toitaineid, et katta nii ema kui lapse vajadusi. Toidust ei pruugi kõiki vajalikke toitaineid kätte saada ja võib tekkida vajadus tarbida lisaks vitamiinide, mireaalainete ja mikroelementide komplekspreparaati. elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) sisaldab vajalikke vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente, mis aitab katta nende suurenenud vajadust imetamise ajal, kui nende sisaldus toidus on ebapiisav.

Terve lapse arenguks oluliste vitamiinide ja mineraalainete hulka kuuluvad foolhape ja raud:

  • foolhape - elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) sisaldab 800 mcg foolhapet
  • raud - elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) sisaldab 60 mg rauda

elevit® Pronatali (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) koostisosade peamised kasutegurid

Foolhape

Esimestel rasedusnädalatel, kui enamik naisi veel oma rasedusest teadlikud ei ole, on loote neuraaltoru juba välja arenenud või sulgunud. Neuraaltorust moodustuvad lapse aju ja seljaaju, mis on kesknärvisüsteemi osad. Naise foolhappe tase võib mängida olulist rolli neuraaltoru moodustumises. Kliiniliselt on tõestatud, et folaadi sünteetiline vorm foolhape aitab vähendada neuraaltoru defektide, nt spina bifida tekkeriski.

Raud

Raseduse ajal tõuseb ema rauavajadus, sest tema veremaht suureneb ning loode ja platsenta kasvavad. Raua tarbimine on oluline rauapuuduse ennetamiseks. Raud mängib olulist rolli punaste vereliblede tootmises, mis transpordivad kehas hapnikku. Seega peaksid veenduma, et katad rasedusaegse suurenenud rauavajaduse.

Miks valivad rasedust planeerivad, rasedad ja imetavad naised elevit® Pronatali (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn)?

  • elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) on vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat, mis on välja töötatud spetsiaalselt rasedust planeerivatele, rasedatele ja imetavatele naistele. See vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat aitab katta ema suurenenud toitainete vajadust, kui nende sisaldus toidus on ebapiisav.
  • elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) sisaldab suures koguses foolhapet ja rauda.
  • elevit® Pronatal (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) sisaldab 800 mcg foolhapet. Kliiniliselt on tõestatud, et foolhape aitab vähendada neuraaltoru defektide tekkeriski.

Koostis

 
Vitamiinid

 

A-vitamiin 3600 RÜ1
B1-vitamiin1,55 mg
B2-vitamiin1,8 mg
B6-vitamiin2,6 mg
B12-vitamiin4,0 μg
C-vitamiin100,0 mg
D3-vitamiin500 RÜ2
E-vitamiin15 RÜ3
Kaltsiumpantotenaat    10,0 mg
Biotiin0,2 mg
Nikotiinamiid19,0 mg
Foolhape0,8 mg
Mineraalained ja mikroelemendid

 

Kaltsium125,0 mg
Raud60,0 mg
Magneesium    100,0 mg
Mangaan1,0 mg
Vask 1,0 mg
Fosfor125,0 mg
Tsink7,5 mg

 

1 vastab 1080,0 µg retinoolile
2 vastab 12,5 µg kolekaltsiferoolile
3 vastab 15,0 mg α-tokoferüülatsetaadile

 

Annustamine

elevit® Pronatali (vitamiinid A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, kaltsiumpantotenaat, biotiin, nikotiinamiid, foolhape, Ca, Fe, Mg, Mn, Cu, P, Zn) võetakse üks kord päevas mistahes kellaajal. Seda vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaati võiks kasutada vähemalt üks kuu enne rasestumist ning kogu raseduse ja imetamisperioodi vältel vitamiinide, mineraalainete või mikroelementide puuduse vältimiseks või raviks, kui nende sisaldus toidus on ebapiisav.