elevit® Pronatal (vitamiinide ja mineraalainete komplekspreparaat)

elevit® Pronatal (vitamiinide ja mineraalainete komplekspreparaat)

elevit® Pronatal on vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente sisaldav komplekspreparaat, mis on loodud spetsiaalselt suurenenud toitainete vajaduse toetamiseks naistele, kes planeerivad rasedust või kes juba on lapseootel.

Pakendi infoleht

Kust osta

elevit® Pronatal’ist (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat)

  Beebi elutähtsate organite areng toimub raseduse esimesel kaheksal nädalal. Selleks, et teie keha suudaks seda arengut täiel määral toetada, vajavad beebiootel naised teatavaid toitaineid rohkem kui tavapäraselt.

  Vajaliku toitainetevaru kogumine võib võtta aega, mistõttu soovitatakse elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) hakata kasutama vähemalt üks kuu enne rasedaks jäämist. Sel viisil on teie keha valmis toetama terve lapse arengut juba viljastumise hetkest alates.

  elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) soovitatav annus on üks tablett ööpäevas, mis manustatakse tervelt, koos klaasitäie veega ja võetakse soovitatavalt söögi ajal. Preparaati soovitatakse hakata võtma vähemalt üks kuu enne rasedaks jäämist ja jätkata seda kuni raseduse lõpuni. Imetamisaegne toitainete vajadus on veidi teistsugune – selleks perioodiks on sobivamaks preparaadiks elevit® Breastfeeding kapslid.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) pakend sisaldab 30 tabletti.

  elevit®  Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on mitmekesise koostisega preparaat, sisaldades erinevaid vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente. See preparaat on loodud spetsiaalselt naistele, kes planeerivad rasedust või kes juba on lapseootel. elevit®  Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) toetab teie suurenenud toitainete vajadusi ja loote normaalset arengut.

  Kui teil on laps, kellel on diagnoositud neuraaltorudefekt (nt spina bifida), siis pöörduge meditsiinialasenõu saamiseks arsti pole.

  Kui teil on varasemalt esinenud rasedusaegseid probleeme, siis konsulteerige oma arstiga elevit®  Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) kasutamise osas.

  elevit®  Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) koostisosad

  elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) soovitatud päevane annus sisaldab piisavas koguses erinevaid vajalikke vitamiine ja mineraalaineid, mis toetavad loote arengut raseduse igas etapis.

  Roheline brokoli
  Foolhape

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab 800 µg foolhapet

  Foolhape (folaadi sünteetiline vorm) on B-rühma vitamiin, mis toetab arengut ja kasvamist – folaat osaleb rakujagunemise protsessides ja aitab kaasa kudede kasvule naise organismis raseduse ajal. Folaadi hulga suurendamine oma menüüs enne rasedaks jäämist ja raseduse ajal, aitab ennetada neuraaltorudefekte, näiteks spina bifida’t.

  Spinatikauss
  Raud

  elevit® Pronatal (vitamiinide, a mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab 60 mg rauda

  Raud on mineraal, mis aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ja hapniku normaalsele transportimisele kehas. Samuti osaleb raud rakujagunemise protsessides ja aitab kaasa normaalsele energiavahetusele. Rauapuudus võib tekitada väsimust ja kurnatust ning vähendada immuunsüsteemi vastupanuvõimet. Madal rauatase raseduse ajal võib mõjutada lapse arengut.

  Kliihelbed
  Magneesium

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab 100 mg magneesiumi

  Magneesium on mineraal, mis aitab hoida luid ja hambaid normaalsena, aitab kaasa energiavahetusele ja närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Lisaks osaleb magneesium veel paljudes teistes kehafunktsioonide toimimises. Keha vajab magneesiumi, nagu mitmeid teisigi toitaineid, raseduse ajal rohkem kui tavapäraselt. elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) aitab selliseid suurenenud toitainete vajadusi rahuldada.

  Keedetud munad
  D-vitamiin

  elevit®  Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab 500 RÜ-d D-vitamiini

  D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mis aitab kaasa kaltsiumi normaalsele imendumisele ja aitab hoida lihaseid ja luid normaalsetena. Lisaks aitab D-vitamiin kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ning osaleb rakujagunemise protsessides.

  Grillitud lõhe spargelkapsaga
  B-rühma vitamiinid

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab B-rühma vitamiine

  Keha vajab kaheksat B-rühma vitamiini, mis on olulised mitmetes protsessides, näiteks aitavad kaasa normaalsele energiavahetusele ja närvisüsteemi talitlusele ning aitavad vähendada väsimust ja kurnatust. Ilma nende vitamiinideta võib tekkida energiapuudus.

   

   Koostisosa Kogus
   A-vitamiin (retinool) 3600 RÜ1
   B1-vitamiin (tiamiinnitraat) 1,55 mg
   B6-vitamiin (püridoksiinvesinikkloriid) 2,6 mg
   C-vitamiin (askorbiinhape) 100 mg
   D3-vitamiin (kolekaltsiferool) 500 RÜ2
   E-vitamiin (α -tokoferüülatsetaat) 15 RÜ3
   Kaltsiumpantotenaat 10,0 mg
   Biotiin 0,2 mg
   Nikotiinamiid 19 mg
   Foolhape 0,8 mg
   Kaltsium 125 mg
   Raud 60 mg
   Magneesium 100 mg
   Mangaan 1,0 mg
   Vask 1,0 mg
   Fosfor 125,0 mg
   Tsink 7,5 mg
    

   1 vastab 1080,0 μg retinoolile

   2 vastab 12,5 μg kolekaltsiferoolile

   3 vastab 15,0 mg α-tokoferüülatsetaadile

    

   KKK

   Niipea, kui olete otsustanud omale beebi saada, tekib teil kindlasti mitmeid küsimusi! Siit leiate sagedamini esinevad küsimused ja vastused elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) kohta. Lisaks leiate siit infot selle kohta, miks rasedusaegsel perioodil võiks võtta vitamiine.

    elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on kliiniliselt tõestatud toimega vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente sisaldav preparaat, mis on spetsiaalselt loodud rasedust planeerivatele ja juba beebiootel naistele suurenenud toitainete vajaduse rahuldamiseks.

    elevit®  Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on loodud spetsiaalselt naiste suurenenud toitainete vajaduse rahuldamiseks raseduse planeerimise ja raseduse ajal, pakkudes arenevale lootele vajalikke toitaineid. Preparaat sisaldab 800 µg foolhapet. Kliiniliselt on tõestatud, et foolhape aitab vähendada neuraaltorudefektide, näiteks spina bifida tekkeriski. Preparaat sisaldab ka rauda, mis aitab ära hoida rauavaegusaneemia tekkimist. Lisaks sisaldab elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) palju teisigi loote arenguks vajalikke vitamiine ja mineraale.

    elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on välja töötatud spetsiaalselt rasedust planeerivatele ja rasedatele naistele, et toetada nende suurenenud toitainete vajadusi. Kliiniliselt on tõestatud, et foolhape aitab ennetada neuraaltorudefektide tekkeriski ning just seetõttu sisaldab elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sellises koguses foolhapet.

    elevit®  Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) aitab kaasa keha suurenenud toitainete vajaduse rahuldamisele, mille saavutamine võib raseduse ajal mõni kord olla keeruline (nt tänu hommikusele iiveldusele). Raseduse ajal vajab keha rohkem rauda, foolhapet ja ka muid olulisi vitamiine ja toitaineid (tsink, kaltsium, C-vitamiin, B6-vitamiin ja B12-vitamiin) – elevit®  Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab kõiki neid vitamiine ja aitab vaegusseisundite teket vältida.

    Nii raseduse planeerimise etapis kui ka raseduse ajal on ettenähtud annuseks üks tablett ööpäevas. Ka raseduse planeerimise faasis (4 nädalat enne rasedaks jäämist) soovitatakse seda preparaati võtta igapäevselt (või vastavalt arsti soovituste järgi). elevit®Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) tablett manustatakse tervelt, koos klaasitäie veega ja võetakse soovitatavalt söögi ajal. Kui teil esinevad hommikused iiveldushood, võite preparaati võtta ka keskpäeval või õhtul.

    elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) saab osta ainult apteegist.

    Ei. See preparaat on gluteenivaba.

    Ei. See preparaat on laktoosivaba.

    Ei. See preparaat ei sisalda pärmi.

    See prepraat sisaldab väikeses koguses sahharoosi.

    Ei. See preparaat ei sisalda munatooteid.

    Ei. See preparaat ei sisalda pähkleid.

    Ei. See preparaat ei sisalda säilitusaineid.

    Väävlit sisaldavad preparaadis sellised koostisosad nagu vask ja mangaan.

    elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

    elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.