Ema ja beebi

Nõuanded imetamiseks

Naine imetab pisikest vastsündinud beebit

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Mis on rinnaga toitmise eelised?

Miks võiks imetamise perioodil kasutada spetsiaalseid toidulisandeid või vitamiinide preparaate?

Mida rinnapiim sisaldab?

Naiste jaoks, kes saavad ja otsustavad oma last imetada, on rinnaga toitmisel väga palju kasutegureid. Kuid ärge oodake nii endalt kui ka oma vastsündinult alguses liiga palju – imetamine on oskus, mida te mõlemad õpite jooksvalt selle protsessi käigus. Võib isegi juhtuda, et vajate professionaalse imetamisnõustaja abi.

Loe lisaks:

  Rinnapiim on lapse jaoks parim toitaineteallikas, samuti on imetamine teile mõlemale nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt väga kasulik.

  Esimestel elukuudel tuleb beebi toime ja kasvab ainult rinnapiima toel.

   

  Rinnapiim sisaldab lapse kasvamiseks vajalike toitaineid ning see aitab teda kaitsta ka haiguste ja allergiate eest. Esimestel elukuudel tuleb beebi toime ja kasvab ainult rinnapiima toel. Kas pole imeline!

  Imetamine annab võimaluse luua ema ja beebi vahel tugeva emotsionaalse sideme – see on kindlasti midagi, mida naised naudivad. Kui te imetamises osavamaks muutute, võib see olla päeva kõige nauditavam ja rahulikum aeg.

  Mida veel? Imetamine vabastab teie kehas hormooni, mis aitab kaasa emaka kokkutõmbumisele. Lisaks põletab imetamine kaloreid ja aitab teil mahtuda peagi taas oma lemmikteksadesse.

  Sarnaselt rattaga sõitmisele ei ole imetamine sünniga omandatud oskus ja paljud emad vajavad selles alguses abi. Ärge kartke pöörduda ämmaemanda või imetamisnõustaja poole.

  Rinnapiim sisaldab ligikaudu: 87% vett, 4% rasvu, 1% valke ja 7% laktoosi.

  Rinnapiima koostis muutub koos teie kasvava lapse vajadustega. Näiteks esimestel päevadel toodab keha piima, mida nimetatakse ternespiimaks (kleepuv kollakas vedelik). Ternespiim aitab kaitsta teie beebit võimalike haiguste eest ja tugevdada tema immuunsüsteemi. Mõne päeva pärast hakkab teie keha tootma õiget piima, mis näeb välja harjumuspärasem.

  Imetamine on organismile üsna kurnav protsess, lisaks vajab naine sel perioodil rohkem toitaineid kui tavapäraselt. Spetsiaalselt imetamisaegseks kasutamiseks mõeldud toidulisand või vitamiinide komplekspreparaat võib siin abiks olla, aidates kaasa suurenenud toitainete vajaduse tagamisele.

  Toidulisand elevit® Breastfeeding on loodud spetsiaalselt imetavate emade suurenenud toitainete vajaduse täitmiseks. See toetab teie energiataset ja sisaldab nii foolhapet (folaadi sünteetiline vorm) kui ka joodi. Lisaks sisaldab see preparaat järgmised olulisi koostisained:

  • oomega-3 rasvhapet (DHA), mis aitab soodustada lapse aju ja silmade normaalset arengut;
  • B-rühma vitamiine;
  • rauda;
  • D-vitamiini;
  • tsinki;
  • C-vitamiini.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

  elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.