Rasedus

Hommikune iiveldus

Teetassi hoidev käsi

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Mis põhjustab hommikust iiveldust?

Kuidas saan hommikust iiveldust leevendada?

Kas hommikuse iivelduse vastu on rohtu?

See on ebaõiglane, et niivõrd õnnelikul ajal – te olete ju ikkagi beebiootel! – tunnete end suure osa ajast kehvasti. Hommikune iiveldus kimbutab umbes 80% rasedaid naisi ja nimetusele vaatamata ei piirdu iiveldus ainult hommikuga.

Loe lisaks:

  Puudub kindel põhjus, miks mõned rasedad naised tunnevad iiveldust ja seda eriti esimesel trimestril. Üldiselt arvatakse, et see on tingitud  hormoonide taseme tõusust, mis võib põhjustada ka väsimust.

  Paljud paarid eelistavad hoida rõõmsaid uudised enda teada kuni 12. nädala ultrahelini, mil toimub loote esimene põhjalikum uuring. Seega võib olla keeruline varjata tegelikku põhjust, miks teil on süda paha, miks te oksendate või miks te olete lihtsalt väga väsinud.

  Enamik naisi märkavad, et sümptomid leevenevad raseduse edenedes. Väga harvadel juhtudel võivad sümptomid osutuda väga rasketeks, mis vajavad ravimite tarbimist või isegi haiglas viibimist. Kui muretsete, siis rääkige oma arstiga.

  Sümptomeid võivad aidata leevendada järgmised meetodid.

  Söö tihti ja korraga väikeseid koguseid – paljud naised räägivad, et väikeses koguses kuiva toidu (näiteks röstsai või kuivikud) söömine aitab leevendada iiveldustunnet. Kui hommikuti on iiveldushood hullemad, hoidke voodi kõrval kuivikuid ja hoidke muid suupisteid samuti kogu päeva jooksul käeulatuses.

  Väldi teatavaid toite – võib tunduda ilmselge, kuid rammusa ja rasvase, raskesti seeditava toidu vältimine aitab hoida iiveldust ja oksendamist kontrolli all.

  Joo palju vett – kui oksendate, peate kindlasti palju vedelikku jooma. Hoidke täidetud veepudel alati lähedal.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

  elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.