Rasedus

Millist kasu saab sinu kõhubeebi vitamiinidest?

Rase naine hoiab käes õuna

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Millal ma võiksin vajada rasedusaegseid vitamiine?

Kuidas saan kaitsta beebit neuraaltoru defektide tekkimise eest?

Millised vitamiinid on kõhubeebile vajalikud?

Kas teadsite, et raseduse ajal suureneb mõnede toitainete vajadus lausa 50%?
Nii suures koguses vitamiinide ja mineraalainete omandamine võib olla keeruline, eriti kui teie toitumine on ebapiisav või liigselt ühekülgne. Seetõttu soovitataksegi võtta rasedusaegseid vitamiine, näiteks elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat), juba üks kuu enne rasedaks jäämist.

Loe lisaks:

  Raseduse varases staadiumis eksiteerib oht (kuigi see oht on üsna väike), et neuraaltoru, millest hiljem areneb aju ja selgroog, ei moodustu õigesti. Kõige suurem on see risk raseduse esimesel kuul, kui naine tihtipeale ei teagi veel, et on rase.

  Neuraaltoru defektiks nimetatakse aju, selgroo ja seljaaju defekti, mille levinuim vorm on spina bifida. Neuraaltoru defekti tekkimise tõenäosus väheneb, kui tulevase ema organismis on viljastumise hetkel piisavalt folaati.

  Rikkalikud folaadi allikad on järgmised:

  • rohelised salatid;
  • tsitrusviljad;
  • marjad;
  • banaanid;
  • teatud teraviljatooted ja leivad.

  Folaadivajadus suureneb raseduse edenedes ja kõige lihtsam viis tagada, et te saate seda piisavalt, on võtta rasedusaegseid vitamiine, näiteks elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat), mis sisaldab 800 µg foolhapet. Foolhape on folaadi sünteetiline vorm.

  Rauavajadus suureneb raseduse edenedes, sest teie veremaht tõuseb ning beebi ja platsenta kasvavad. Toiduga saadav raud on oluline selleks, et ennetada rauavaegusaneemiat ja toetada kõhubeebi arengut.

  Parim toidust saadava raua allikaks on punane liha.

  Lisaks leidub rauda:

  • kanalihas;
  • kalas;
  • rohelistes salatites;
  • kaunviljades;
  • rikastatud teraviljatoodetes.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab 60 mg puhast rauda.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab palju tähtsaid vitamiine ja mineraale, mida vajate suurenenud toitainete vajaduse täitmiseks raseduse ajal.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab suures koguses foolhapet ja rauda.

  Koos tervisliku toitumisega aitab elevit® Pronatal’i (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) võtmine tagada piisava toitainete koguse nii teie kui ka teie kõhubeebi jaoks.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

  elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.