Rasedus

Vahekorras olemine raseduse ajal

Õnnelik noor mees suudleb oma naeratavat rasedat naist

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Kas raseduse ajal on lubatud vahekorras olla?

Kas raseduse ajal vahekorras olemine võib teha lapsele kahju?

Kas peaksin raseduse ajal vahekorras olles kasutama rasestumisvastaseid vahendeid?

Iga naise rasedus on erinev. Mõni naine tunneb end kasvava kõhuga enneolematult ihaldusväärselt, teine aga ei tunne end sugugi nii mugavalt. Pidage meeles, et rasedus ei tohiks takistada normaalset intiimelu elamist ja enamasti võite te vahekorras olla nii tihti kui soovite. Seda muidugi juhul, kui see ei ole teil ära keelatud mõne meditsiinilise põhjuse tõttu.

Loe lisaks:

    Tänu hormoonidele – jah, jälle nemad! – ei soovi mõni naine raseduse ajal üldse vahekorras olla. Hommikune iiveldus, kurnatus ja üldine väsimus, mis kõhubeebi kasvamisega kaasnevad, võib tekitada tunde, et vahekord pole kõige parem mõte.

    Jagage oma mõtteid ja tundeid oma kaaslasega. Kui te tõesti ei ole valmis vahekorraks, on intiimsust võimalik tekitada ka muul moel. Kaisutamine, jalutamise ajal käest kinni hoidmine ja kas või oma tunnetest rääkimine aitavad suurepäraselt intiimsust luua ja hoida.

    On ka naisi, kelle jaoks on rasedus kõige seksikam aeg, mil nende libiido on laes. Seda põhjustavad jällegi need samad hormoonid ja selles pole midagi kummalist. Piirduge aga asenditega, mis on turvalised ja mugavad.

    Lühidalt öeldes on vastuseks „ei“, kuna teie kõhubeebit kaitseb lootekott. Samas tuleb asja võtta mõistusega, kuna teie keha kuju, suurus ja kaal muutuvad raseduse ajal palju. Seega tasub „Cirque du Soleil“ stiilis asendid hoida edaspidiseks.

    Pidage meeles head rusikareeglit – kui te tunnete valu, siis see asend või tegevus ei ole teie jaoks praegu sobilik. Kui on midagi, mis paneb teid muretsema, siis rääkige sellest oma arstiga.

    Esimesel trimestril on rahulik vahekord igas asendis ohutu. Naised, kes on 20. nädalat ja rohkem rasedad, peaksid aga vältima liiga pikalt selili lebamist, sest see võib avaldada mõju teie ja teie kõhubeebi vereringele.

    Kui teil on varasemalt olnud enneaegne sünnitus, kui teil on esinenud määrimist või veritsust, kui ootate mitmikuid, kui teie platsenta paikneb osaliselt või täielikult emakasuudmel (platsenta eesasetsus) või teil on mõni muu emakakaelaga seotud mure, siis peaksite arutama seda oma arstiga.

    Kuigi on imetajaid, kes on võimelised superfetatsiooniks (ehk võivad viljastuda uuesti veel enne eelmise järglase sündimist), siis inimeste puhul on see ÄÄRMISELT ebatõenäoline. Seega ei ole raseduse ajal vaja rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

    elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

    elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.