Planeerimine

Millal oled kõige viljakam?

Naine suvises välikohvikus hoidmas roosat telefoni

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Millal ma olen kõige viljakam?

Kuidas ära tunda, et mul on ovulatsioon?

Kui kaua on spermatosoidid elujõulised?

Kuidas ajastada vahekord nii, et viljastumine õnnestuks?

On õnnelikke paare, kes oskavad vahekorda nii täpselt ajastada, et jäävad beebiootele ilma pikemat aega proovimata. Samas teiste jaoks võib beebiootele jäämine tähendada numbrite mängu. Kõige suurem tõenäosus viljastumiseks on siis, kui jälgid oma menstruaaltsüklit ja oskad viljakaid päevi täpsemalt ette ennustada.

Loe lisaks:

    Viljastumiseks sobilik aeg ühe menstruaaltsükli jooksul on umbes kuus päeva – viis päeva enne ovulatsiooni ja päev mil toimub ovulatsioon. Kuid tuleb meeles pidada, et munarakk on viljastumisvõimeline kuni 24 tundi pärast ovulatsiooni.

    Olge vahekorras kaks või kolm korda enne eeldatavat ovulatsiooni.

     

    Kuna spermatosoidid püsivad elujõulisena mitu päeva, siis tasuks planeerida vahekord sellisele ajale, kus spermatosoidid on valmis munarakku viljastama niipea, kui munarakk on vabanenud. Loomulikult on võimalik ka saavutada täielik harmoonia, olles vahekorras täpselt enne eeldatavat ovulatsiooni, nii et spermatosoidid jõuavad munarakuni täpselt siis, kui see vabaneb. Püüdke enne eeldatavat ovulatsiooni olla kaks või kolm korda vahekorras.

    Iga naise tsükkel on erinev ja seetõttu oleme loonud ovulatsioonikalendri, mis aitab määrata eeldatavat ovulatsiooni kuupäev. Selle kasutamiseks peate te teadma oma eelmise menstruatsiooni esimest päeva ja menstruaaltsükli keskmist pikkust. Kui teie menstruaaltsükkel on ebaregulaarne, pidage mõne kuu vältel arvestust oma tsükli pikkuse üle ja arvutage selle põhjal keskmine tsükli kestus.

    Kui teate, millal teil ovulatsioon tõenäoliselt toimub, saate välja selgitada parima aja viljastumiseks.

    Kehatemperatuur, mida nimetatakse ka basaaltemperatuuriks, tõuseb ovulatsiooni ajal. Oma kehatemperatuuri jälgimine mõne kuu jooksul, aitab teil ovulatsiooni toimumist täpsemalt ennustada. Ovulatsioon toimub tavaliselt siis, kui kehatemperatuur hakkab tõusma ja selline temperatuuri muutus kestab tavaliselt kolm päeva.

    Täpsema tulemuse saamiseks kasutage digitaalset termomeetrit või spetsiaalselt basaaltermomeetrit.  Kehatemperatuuri tuleb mõõta igal hommikul samal ajal, enne voodist tõusmist.

    Umbes 50% kõikidest paaridest jäävad lapseootele esimese kolme kuu jooksul. Kaheksal paaril kümnest õnnestub beebiootele jääda aasta jooksul. Samas on iga paar erinev, nii et ärge liigselt muretsege, ärge loobuge romantikast ja olge positiivselt meelestatud. Kui teil on kahtlusi, siis konsulteerige nende osas kindlasti oma arstiga.

    Kui oskad märgata, kuidas emakakaelas toodetava lima eritumine muutub ühe menstruaaltsükli jooksul, siis oskate ilmselt ka vahekorda täpsemalt ajastada ja seeläbi suurendada viljastumise tõenäosust.

    Muutused emakakaelas toodetava lima eritumises
    Enne ovulatsiooni (kohe pärast menstruatsiooni) – lima eritub väga vähe. See on tihke, kleepuv ja valge või läbipaistev ning tupp võib tunduda üsna kuiv. Selles etapis on väga väike tõenäosus rasedaks jääda.
    Ovulatsiooni lähenedes – limaeritus suureneb, selle värv muutub kreemjasvalgeks või kollakamaks ja tupp muutub niiskemaks. Selles etapis on rasedaks jäämise tõenäosus suurem.
    Ovulatsiooni ajal – lima on vedelam, selge ja väga veniv (nagu munavalge) ning tupp tundub küllaltki niiske. Sellel ajal on rasedaks jäämise võimalus kõige suurem.
    Pärast ovulatsiooni – lima on taas tihke ja kleepuv ning tupp muutub kuivemaks. Rasedaks jäämise võimalus hakkab järjest vähenema.

    elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

    elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.