Planeerimine

Vahekord ja rasedaks jäämine

Noorpaar voodis

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Kui tihti peaksime vahekorras olema, kui soovin rasedaks jääda?

Millal peaksime vahekorras olema, kui soovin rasedaks jääda?

Kas me peaksime iga päev vahekorras olema, et kindlasti rasedaks jääda?

Esimene etapp on otsuse vastu võtmine, et soovite ja olete valmis lapse saamiseks – järgmine etapp on beebiootele jäämine. Millal on õige aeg vahekorraks? Kui tihti peaks vahekorras olema, et beebiootele jääda?

Loe lisaks:

  See võib tulla üllatusena, kuid aeg, mil naine ühe kuu jooksul võib rasedaks jääda, on küllaltki lühike. Selleks, et rasedaks jääda, on oluline olla vahekorras enne ovulatsiooni toimumist või selle ajal.

  Kõige tõenäolisemalt jääte beebiootele juhul, kui teate oma ovulatsiooniaega. Võite ka osta apteegist ovulatsioonitesti, mis aitab välja selgitada õiged päevad enne ovulatsiooni toimumist.

  Vahekorra ajastamine või planeerimine ei pruugi tunduda meeldivana, kuid te peaksite siiski partneriga sellest rääkima. Sel viisil saate planeerida oma tööreise või muid käimisi, mis võiksid teie beebi planeerimise plaani segada.

  See võib tulla üllatusena, kuida aeg, mil naine ühe kuu jooksul võib rasedaks jääda, on küllaltki lühike.

   

  Väga tiheda graafiku puhul tasub teha kalendrisse märge – kui „VAHEKORDA NÜÜD!“ mõjub liiga jõuliselt, kasutage metafoore.

  See võib olla esimene kord, kui olete vahekorras muul kui naudingu saamise eesmärgil, kuid see ei tähenda, et selline vahekord ei võiks olla nauditav.

  Paljude paaride jaoks võib rasedaks jäämine tekitada pinget ja seetõttu intiimsust vähendada. Kuid see ei pea tingimata nii olema. Pange paika reeglid, mis aitavad teil protsessi nautida.

  Võite proovida järgmisi võtteid:

  • leidke endale sobiv aeg. Ilmselt on raske tekitada õiget meeleolu, kui teete kähkuka lemmikseriaali reklaamipausi ajal. Leidke selline aeg päevast, mil saate täielikult lõõgastuda;
  • minge kohtama. Romantika on oluline – planeerige hubane õhtusöök, lööge end üles, süüdake küünlad;
  • vähendage stressi. Kui kumbki teist on haige või seljataga on raske päev, jätke see tegevus teiseks päevaks. Jah, rasedaks jäämise aeg on küll iga kuu üsna lühike periood, kuid hoolimata sellest ei pea iga päev vahekorras olema.

  Paanikaks pole põhjust – te ei pea iga päev vahekorras olema selleks, et rasedaks jääda.

  Seemnerakud püsivad naise kehas elujõulistena mitu päeva, nii et rasestumine on võimalik isegi juhul, kui olete vahekorras vaid ovulatsioonile eelnenud päevadel.

  Rasestumise võimalus on kõige suurem siis, kui olete vahekorras umbes üks päev enne ovulatsiooni. Selleks, et rasestumise tõenäosust suurendada tasub vahekorras olla kaks või kolm korda nädalas.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

  elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.