Planeerimine

Kas oled beebiootel?

Rahulolev naine koduse rasedustesti tulemusega

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Millised on raseduse varased tunnused?

Kas ma olen rase?

Kuidas aru saada, et olen rase?

Paljud naised tunnevad ja märkavad raseduse tunnuseid juba väga varakult. Sellega kaasnev elevus on normaalne, kuid pidage meeles, et raseduse saab kindlaks määrata kas koduse rasedustestiga või kinnitab seda arst läbivaatuse käigus. Kui kahtlustate, et olete jäänud beebiootele, on koduse rasedustesti kasutamine heaks võimaluseks selle välja selgitamiseks.

Loe lisaks:

  Kehas hakkavad toimuma muutused juba alates viljastumise hetkest. Kuigi väliselt ei ole neid muutusi veel võimalik märgata, siis paari nädala pärast võite end juba teisiti tunda.

  Kui üritate rasedaks jääda ja tunnete, et süda on paha või ajab iiveldama, võib see olla märk rasedusest.

   

  Jälgi näiteks järgmiseid sümptomeid:

  Hommikune iiveldus. Mõnikord võib iiveldustunne märkamata jääda – kas mitte alles eelmisel nädalal ei levinud mõni viirus? Kui aga üritate rasedaks jääda ja tunnete, et süda on paha või ajab iiveldama, võib see olla märk rasedusest. Umbes 80% naistest puutuvad esimesel trimestril kokku hommikuse iiveldusega, mis on tõenäoliselt tingitud rasedushormoonide hulga suurenemisest.

  Muutused rindades. Kui särginööbid kipuvad äkitselt pingule minema või kui hommikujooksu ajal tunduvad rinnad valulikud, võite olla rase. Suurenenud ja hellad rinnad on raseduse varajane tunnus. Lisaks võivad nibud muutuda suuremaks, tumedamaks ja selgepiirilisemaks.

  Väsimus. Kui jääte hommikustel koosolekutel tukkuma, võib see olla märk, et peaksite töökohta vahetama – või see võib viidata ka rasedusele. Suurenenud progesteroonitase ja lisakoormus, mis tekib väikese inimese kasvamisega sinu kehas, võib osutuda kurnavaks.

  Suurem emotsionaalsus. Kui pisarad tulevad kergemini või tunnete end tusase ja pahurana, võib see viidata rasedusele. Kõrged hormoonitasemed võivad muuta rasedad naised tavapärasest emotsionaalsemaks.

  Muutused toidueelistustes. Kui haarate lemmiksuupiste järele ja avastate äkitselt, et te ei talu enam ei selle maitset ega lõhna, võite olla rase. Paljud naised tunnistavad, et nad on raseduse ajal soovinud toitu, mis neile varem ei  maitsenud või vastupidi, tunnevad endiste lemmiktoitude puhul tugevat vastumeelsust.

  Kerge pearinglus. Juba raseduse varases staadiumis võivad hormonaalsed muutused panna pea ringi käima. Kui tunnete pidevat peapööritust, pöörduge kindlasti arsti poole.

  Ärge olege pettunud, kui teil esineb mõni rasedusele viitav sümptom, kuid teie rasedustest osutub negatiivseks. Rasedaks jäämine võib võtta ka kõige viljakamatel paaridel kuni 12 kuud. Kui muretsete, et teie või teie partner pole piisavalt viljakas, pöörduge arsti poole.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

  elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.