Planeerimine

Miks võiks võtta rasedatele mõeldud vitamiine?

Noor naine hoiab käes tabletti

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Miks on kõhubeebil vaja folaati või foolhapet?

Milliseid vitamiinide ja mineraalainete preparaate võiks enne rasedaks jäämist võtta?

Kuidas saan varustada oma kõhubeebit piisaval hulgal toitainetega?

Millist rasedusaegset vitamiinide ja mineraalainete preparaati võiksin kasutada?

Kas teadsite, et loote arengut saate kõige paremini toetada siis, kui esimestel päevadel ja nädalatel pärast viljastumist on teie kehas suur folaadivaru? See kõik toimub tegelikult juba enne, kui te oma rasedusest teadlikuks saate. See on üks põhjus, miks soovitatakse rasedatele mõeldud vitamiine hakata kasutama vähemalt üks kuu enne rasedaks jäämist. Teiseks oluliseks põhjuseks on see, et need preparaadid varustavad teie keha erinevate toitainete ja antioksüdantidega, mille vajadus raseduse ajal suureneb.

Loe lisaks:

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on spetsiaalselt rasedatele mõeldud preparaat, mis on loodud suurenenud toitainete vajaduse rahuldamiseks enne lapseootele jäämist ning raseduse ajal. Preparaat sisaldab 800 µg foolhapet, 4 µg B12 vitamiini (tsüanokobalamiin) ja 60 mg rauda. Uuringud on näidanud, et Elevit Pronatal’is (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisalduv foolhape aitab tõsta vere folaadisisalduse vajalikule tasemele juba nelja nädalaga.

  Tervislik ja mitmekülgne toitumine on väga oluline. Kui teie toidulaud on kesine või liigselt ühekülgne, võib vajaliku vitamiinide ja mineraalide koguse omandamine osutuda keeruliseks. Näiteks vajab sinu kõhubeebi foolhapet juba varsti pärast viljastumist. 

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) sisaldab 800 µg foolhapet – preparaat on spetsiaalselt ette nähtud toetama suurenenud toitainete vajadusi enne rasedaks jäämist ja raseduse ajal.

  Foolhape (folaadi sünteetiline vorm), on väga tähtis loote kesknärvisüsteemi arenguks.

  On oluline, et teie kehas oleks suur folaadivaru juba enne, kui saate teada, et olete rase.

   

  Raseduse esimestel nädalatel, kui enamik naisi oma rasedusest veel teadlikud ei ole, areneb lootel välja neuraaltoru, millest hiljem moodustuvad aju ja selgroog. Selles arenguetapis peab tulevase ema kehas olema piisavalt folaati, et toetada neuraaltoru ehk tulevase kesknärvisüsteemi arengut ja ennetada neuraaltoru defektide tekkimise riski.

  elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

  elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.