Planeerimine

Rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetamine

Keegi hoiab käes rasestumisvastaseid vahendeid

Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:

Millal peaksin lõpetama rasestumisvastaste vahendite kasutamise?

Kui kaua võib aega minna, et rasestumisvastaste vahendite mõju kaoks?

Millal olen taas viljakas?

Rasestumiseks valmistumine on põnev aeg ja tähtis osa sellest on rasestumisvastaste vahenditega hüvasti jätmisel. Siin ei ole vahet, kas te kasutasite kondoome, pille või on teil emakasisene süsteem ((ESS) näiteks spiraal), mille peate nüüd laskma eemaldada – igal juhul saate te aidata oma kehal taastuda ja saavutada hea vormi lapse saamiseks.

Loe lisaks:

    Olete valmis jääma beebiootele? Lõpetage rasestumisvastaste vahendite kasutamine ja kui olete õnnelik ja hea tervise juures, ei takista teid miski kohe proovimast. Kuid pidage meeles, et iga naine on erinev –  sõltuvalt teie kehast ja sellest, millist rasestumisvastast vahendit te kasutasite, võib see natuke aega võtta.

    Kondoomid – kondoomid ei avalda mõju ovulatsioonile, nii et selle meetodi korral peate lihtsalt kasutamise lõpetama. Kuid, ehk ei tasuks neid siiski veel päris ära visata. Kui nende aegumistähtaeg saabub alles paari aasta pärast, võib neid pärast beebi sündi uuesti vaja minna.

    Pillid – iga naine on erinev, kuid tavaliselt taastub normaalne menstruaaltsükkel 4–8 nädalat pärast pillide kasutamise lõpetamist, vahel läheb ka kiiremini. Kui teil on sellega seoses mõni mure, rääkige oma arstiga.

    Emakasisene süsteem (ESS) – pärast ESS’i (nt spiraal) eemaldamist ei takista teil miski rasedaks jäämist, sest ESS ei tohiks mõjutada edaspidist viljakust. Uurige täpsemalt oma arstilt, kui lasete selle eemaldada.

    Pole olemas kindlaid reegleid selle kohta, millal võiksite alustada beebiootele jäämise proovimisega pärast rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetamist. Mõned paarid tahavad kohe pihta hakata, teised eelistavad oodata, kuni märkavad, et nende normaalne menstruaaltsükkel on taastunud.

    Kui olete  esmakordselt üritamas beebiootele jääda ja olete rasestumisvastastest vahenditest loobunud, võib vahekord tunduda isegi parem ja ehk veidi põnevamgi.

    Kui kasutasite pille või ESS’i, võivad kehas toimuda muutused kuni hormonaalse tasakaalu taastumiseni, kuid see ei tohiks mõjutada vahekorras olemise tunnet. Kui te siiski tunnete end teisiti või ebamugavalt, küsige nõu oma arstilt.

    elevit® Pronatal (vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide komplekspreparaat) on käsimüügiravim. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga

    elevit® Breastfeeding on toidulisand. See ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.